Başlıca güçlü olduğumuz ve tecrübemizden aldığımız güçle projelerinize en önemli desteği verebileceğimiz ve sizlere destek olabileceğimiz 3 sektör ;

TEKSTİL SEKTÖRÜ

Tekstil sektöründe ;

– Şifanoz , Arka grup makine otomasyon ve teknik desteği – Tarak makine otomasyon ve teknik desteği – Cer makine otomasyon ve teknik desteği – Open-end makine otomasyon ve teknik desteği – Dokuma makineleri otomasyon ve teknik desteği – Halı sarma , paketleme vb. otomasyon ve teknik desteği – Battaniye katlama , paketleme vb. otomasyon ve teknik desteği – Ve biraz daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GIDA SEKTÖRÜ

Gıda sektöründe ;

Gıda sektörünün gerektirdiği makine özellikleri , makinelerin kromdan yapılması gerektiği gibi detaylara dikkat ederek , özellikle tavukçuluk sektörü başta olmak üzere ürünlerin akış hatları , ürün paketleme , barkod ve etiketleme işlemleri gibi proseslerin otomasyonları ve teknik desteği ve biraz daha fazlası adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAĞLIK SEKTÖRÜ

Sağlık sektöründe ;

Sağlık sektörünün gerektirdiği makine özelliklerini de göz önüne alarak örneğin yara bandı , sargı bezleri gibi ürünlerin üretilmesi , paketlenmesi ya da bu ürünlerin gerekli proseslerine göre otomasyon projeleriniz , teknik destek ve biraz daha fazlası adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Halihazırda tamamlanan ve referans olması adına birkaç proje ve detaylar ;

JİGGER MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler : Delta DVP12SE CPU , DOP10EV HMI ,Mitsubishi FR-DU04 A500 Serisi x2 Sürücü

Proje Detayı ; Müşteri taleplerine istinaden Jigger makinesi kalkış/duruşta salma yapmama gibi tüm fonksiyonel özellikleri kazandırılarak tarafımızca devreye alınmış ve programlanmıştır.

Proje Youtube Linki ; http://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/jiggermakinesi

BETON SANTRALİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP12SE CPU , 2 x DVP02LC-SL LoadCell Modülü , 3 x DVP16SP I/O Modülü

Proje Detayı ;Beton santrali otomasyonu Siemens S7-200 CPU ile Loadcell modüllerinin ENDA 0-10V çevirici cihazları ile hatalı çalışan bir sistemi müşteri talebi ile Delta ürünleri (SE CPU , LoadCell Modülü ve I/O modülleri) kullanılarak Derstagram Otomasyon Yazılım Evi ekibi tarafından revize edilerek , devreye alınmış bir projedir.

Proje Youtube Linki : http://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/betonsantrali

ULTRASONİK HALI KESME PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Siemens S7-1200 CPU ,5 x Sinamics V90 Servo Sürücü , KTP900 Basic HMI , Keyence Kamera (İki Halı Arası Çizgi Takibi için) , ve diğer pano ekipmanları ile tamamlandı.

Proje Detayı ; Ultrasonik kesme yöntemi ile iki halı arasındaki çizgiyi takip ederek halı kesme işlemleri gerçekleştirilmiştir. Youtube üzerinden erişim çok yakında !

ETİKET TARAMA PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Omron CJ2M CPU33 CPU, Omron PRM21 Profibus Modül + 1x I/O Modül , Sick CLV630-6120 Scanner ,Sick CDF600 Gateway (Profibus Haberleşme)

Proje Detayı ; Paketlenen ürün içerisine konulacak olan materyallerin doğruluğunu kontrol etmek adına sick tarayıcıdan alınan bilgiler Omron plc ile işlendi ve Hitachi EH-150 CPU ile I/O’lar üzerinden aktif/disaktif ederek yanlış ürün koyulması engellendi. Youtube üzerinden erişim çok yakında !

BARKOD YAZDIRMA PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Masaüstü Uygulaması projesi olup Java dili ile yazıldı.CWS Serisi ağırlık indikatörü x 1 ,Zenic Transducer (Loadcell) x 1

Proje Detayı ; İndikatörden alınan veriyi barkod üzerinde işleyerek daha önceden database üzerinde tanımlı olan ve müşterinin kendisinin dilediğince tanımlayabileceği ürün özelliklerinin seçimi ile birlikte özel bir barkod yapısı açığa çıkarılmıştır ve ardından yazdırılma işlemi ile istenilen tip ve özellikleri içeren barkod yapısı açığa çıkarılmıştır. Youtube üzerinden erişim çok yakında !