Tekstil

TEKSTİL SEKTÖRÜ

Tekstil sektöründe ;

– Şifanoz , Arka grup makine otomasyon ve teknik desteği – Tarak makine otomasyon ve teknik desteği – Open-end makine otomasyon ve teknik desteği – Halı sarma , paketleme vb. otomasyon ve teknik desteği – Battaniye katlama , paketleme vb. otomasyon ve teknik desteği – Ve biraz daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gıda

GIDA SEKTÖRÜ

Gıda sektöründe ;

Gıda sektörünün gerektirdiği makine özellikleri , makinelerin kromdan yapılması gerektiği gibi detaylara dikkat ederek , özellikle tavukçuluk sektörü başta olmak üzere ürünlerin akış hatları , ürün paketleme , barkod ve etiketleme işlemleri gibi proseslerin otomasyonları ve teknik desteği ve biraz daha fazlası adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık

SAĞLIK SEKTÖRÜ

Sağlık sektöründe ;

Sağlık sektörünün gerektirdiği makine özelliklerini de göz önüne alarak örneğin yara bandı , sargı bezleri gibi ürünlerin üretilmesi , paketlenmesi ya da bu ürünlerin gerekli proseslerine göre otomasyon projeleriniz , teknik destek ve biraz daha fazlası adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Halihazırda tamamlanan ve referans olması adına birkaç proje ve detaylar ;

Jigger

JİGGER MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler : Delta DVP12SE CPU , DOP10EV HMI ,Mitsubishi FR-DU04 A500 Serisi x2 Sürücü

Proje Detayı ; Müşteri taleplerine istinaden Jigger makinesi kalkış/duruşta salma yapmama gibi tüm fonksiyonel özellikleri kazandırılarak tarafımızca devreye alınmış ve programlanmıştır.

Proje Youtube Linki ; https://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/jiggermakinesi

Beton santrali

BETON SANTRALİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP12SE CPU , 2 x DVP02LC-SL LoadCell Modülü , 3 x DVP16SP I/O Modülü

Proje Detayı ;Beton santrali otomasyonu Siemens S7-200 CPU ile Loadcell modüllerinin ENDA 0-10V çevirici cihazları ile hatalı çalışan bir sistemi müşteri talebi ile Delta ürünleri (SE CPU , LoadCell Modülü ve I/O modülleri) kullanılarak Derstagram Otomasyon Yazılım Evi ekibi tarafından revize edilerek , devreye alınmış bir projedir.

Proje Youtube Linki : https://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/betonsantrali

Fix sarma

FİX SARMA MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP14SS2 CPU , 1 x DVP16SP I/O Modülü , DOP-100 HMI , VFD-EL Sürücü 0.75Kw

Proje Detayı ; İstenilen uzunlukta gazlı bez kesme uygulamasıdır.Müşteri dilediği uzunluk değerini girerek milimetrik toleranslar ile ürün çıktısı alabilmektedir.Makine mekanik ekibimiz tarafından yapılmış ve yine bizim tarafımızdan otomasyonu tamamlanarak devreye alınmıştır.

Proje Youtube Linki : https://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/fixsarma

motor sıcaklık

MOTOR SICAKLIK KONTROL OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP14SS2 CPU , 1 x DVP04PT , DOP-100 HMI, Buzzer & Led

Proje Detayı ;Müşteri talebi üzerine 160 KW DC Motorların çok ısınması ve yanmasını engellemek adına yapılan projedir.Çevresel koşullardan dolayı etkilenen soğutma sistemi devre dışı kaldığında buzzer ile sistem çalışanları uyarmakta ve motorlar ve motor sıcaklıkları kontrol edilmektedir.

Proje Youtube Linki: https://www.derstagramotomasyonyazilimevi.com/motorsıcaklık

arka grup otomasyon

ARKA GRUP – TARAK BESLEME OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP14SS2 CPU , DOP-100 HMI, INVT GD20 Sürücü , 1 x DVP04AD Modül

Proje Detayı ;Tekstil sektöründe elyafın taraklara beslenmeye hazır hale gelmesi için geçtiği aşamalardan birisi olan arka grup makinesinin otomasyonu gerçekleştirilmiştir.Burada Tarakları besleyen boru hattının basıncına göre hatta mal sevki yapılmaktadır.

fix kesme ekran

FİX KESME EKRAN DEĞİŞİMİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DOP-100 HMI

Proje Detayı ;Fix sarma makinesinde var olan Delta TP02 ekran sökülüp yerine yeni nesil DOP-100 HMI adapte edilmiştir.Bununla beraber plc programıda adapte edilip makine çok daha fonksiyonel hale getirilmiştir.

bez sarma

BEZ SARMA MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP14SS2 CPU , 1 x DVP16SP I/O Modülü , DOP-100 HMI , VFD-EL Sürücü 0.4Kw

Proje Detayı ; İstenilen uzunlukta bez sarma ve kesme uygulamasıdır.Müşteri dilediği uzunluk değerini girerek milimetrik toleranslar ile ürün çıktısı alabilmektedir.Makine mekanik ekibimiz tarafından yapılmış ve yine bizim tarafımızdan otomasyonu tamamlanarak devreye alınmıştır.

Serici  Makine Otomasyonu

SERİCİ MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Omron CP1E Cpu , Mad44 Analog Giriş Çıkış Modülü , NB 10” HMI

Proje Detayı; Eski bir kart sistemi ve bilgisayar ile çalışan panoda bu kartın çalışmaması sonucu , kart iptal edilerek yerine Omron ürün grupları entegre edilmiştir.Tüm bağlantılar tamamlanarak makine istenilen şekilde hatta uyum sağlayarak çalıştırılmıştır.

tek safha karnet otomasyonu

TEK SAFHA KARNET OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP12SA2 CPU , 1 x DVP16SP I/O Modülü , DOP-100 HMI , VFD-E Serisi x 4 Sürücü

Proje Detayı ; Tekstil geri dönüşümde hemen her fabrikada bulunan karnet makinesi otomasyonu gerçekleştirilmiştir.Tambur geri dönüşüm bezlerinden beslenerek malzemeyi açmakta ve bu malzemeyi fan vasıtası ile prese göndermektedir.

saçak makinesi otomasyonu

SAÇAK MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta DVP14SS2 CPU , 2 x DVP16SP I/O Modülü , DOP-B 7” HMI

Proje Detayı ; Müşterilerin kumaş üzerindeki saçaklar ile ilgili tekstil sektöründe kullanılan ve gerekli prosesi sağlayan makinenin otomasyonu tarafımızca tamamlanmıştır.

PPM KONTROL OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; GMT 369-R CPU , GMT TSG070 HMI

Proje Detayı ; Müşteri talebi üzerine deri sektöründe atıkların ppm değerleri ölçümü ve alarm değerlerine göre siren çalması senaryosuna uygun plc ve hmi programlanması tarafımızca tamamlanıp devreye alınmıştır.

PİKANOL DOKUMA PİK OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta 28SV2 CPU , DOP 100 HMI , GMT GSTD-2542 Step Sürücü

Proje Detayı ; Müşteri talebi üzerine pikanol dokumalarda olmayan pik sistemini makineye entegre işlemi tarafımızca tamamlanmıştır.Müşteri bu şekilde istediği deseni dokuyabilir hale gelmiştir.100 adıma varan programlanabilir deseni HMI üzerinden manuel girebilmektedir.

ROTASYON BASKI OTOMASYONU STORK 16 EKSEN

Kullanılan Başlıca Ürünler; Delta AS228T CPU , Delta ASDA A2 Servo Sürücü & Motor , Delta DOP 110IS HMI , Cumark 22 KW Sürücü

Proje Detayı ; Müşteri talebi üzerine stork 16 eksen rotasyon baskı makinesi otomasyonu yapılmış olup , eksenler hatasız desenleri kumaşa işleyerek rotasyon baskı işlemi yapılmıştır.

RU04 OPENEND MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta 14SS2 CPU , 16SP ve 04DA Modüller , 107BV HMI , Danfoss FC301 ve FC101 Sürücü , Mitsubishi FRD700 Serisi Sürücü

Proje Detayı; Müşteri talebi üzerine RU04 Openend makinesi otomasyonu ve makine revizyonu yapılmış olup , plc ve ekran üzerinden makine kontrolleri esnek ve maksimum seviyede müşteri kontrolüne verilmiştir.

DİLİMLEME (BALTA KESME) MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta 14SS2 CPU , 16SP Modül, 107BV HMI

Proje Detayı; Danışmanlık verdiğimiz firmamızın Dilimleme makinesi otomasyonu ve makine revizyonu yapılmıştır.Mekanik kısmı ekibimiz tarafından yapılmış olup , otomasyon tarafı da yine bizim tarafımızdan tamamlanıp teslim edilmiştir.

akpamuk

ATIK & TUZLU SU İZLEME KAYDETME OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta 12SE CPU , 04AD Modül, 103WQ HMI , C# Scada (Viual Studio)

Proje Detayı; Müşterimizin atık , tuzlu su verilerini izleyerek ve bu verileri kaydederek hem ekran üzerinden hemde tarafımızca tasarlanan scada yazılımı üzerinden gösterme projesi tarafımızca tamamlanmıştır.

XP SCADA BİLGİSAYARI ADAPTASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Bilgisayar Kasası

Proje Detayı ; Müşterimizin eski xp bilgisayarı yerine yeni bir bilgisayar adapte edilmiştir ve sistem uzun ömürlü bir şekilde çalışabilir hale getirilmiştir.

İĞNELEME MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta AS228R CPU , IO Modül, 107-BV HMI , Cumark Sürücü x 11 Adet

Proje Detayı; Müşterimizin iğneleme makinesi otomasyonu tamamlanmış olup hat üretime girmiştir.Ekran üzerinden makine kontrolleri sağlanarak makine teslim edilmiştir.

PARÇALAYICI MAKİNESİ OTOMASYONU

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Delta 14SS2 CPU , Kinco 7” HMI , Danfoss Sürücü x 4Adet

Proje Detayı; Müşterimizin parçalayıcı makinesi otomasyonu tamamlanmış olup hat üretime girmiştir.Ekran üzerinden makine kontrolleri sağlanarak makine teslim edilmiştir.

derstagram

ULTRASONİK HALI KESME PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Siemens S7-1200 CPU ,5 x Sinamics V90 Servo Sürücü , KTP900 Basic HMI , Keyence Kamera (İki Halı Arası Çizgi Takibi için) , ve diğer pano ekipmanları ile tamamlandı.

Proje Detayı ; Ultrasonik kesme yöntemi ile iki halı arasındaki çizgiyi takip ederek halı kesme işlemleri gerçekleştirilmiştir. Youtube üzerinden erişim çok yakında !

derstagram

ETİKET TARAMA PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Omron CJ2M CPU33 CPU, Omron PRM21 Profibus Modül + 1x I/O Modül , Sick CLV630-6120 Scanner ,Sick CDF600 Gateway (Profibus Haberleşme)

Proje Detayı ; Paketlenen ürün içerisine konulacak olan materyallerin doğruluğunu kontrol etmek adına sick tarayıcıdan alınan bilgiler Omron plc ile işlendi ve Hitachi EH-150 CPU ile I/O’lar üzerinden aktif/disaktif ederek yanlış ürün koyulması engellendi. Youtube üzerinden erişim çok yakında !

derstagram

BARKOD YAZDIRMA PROJESİ

Kullanılan Başlıca Ürünler ; Masaüstü Uygulaması projesi olup Java dili ile yazıldı.CWS Serisi ağırlık indikatörü x 1 ,Zenic Transducer (Loadcell) x 1

Proje Detayı ; İndikatörden alınan veriyi barkod üzerinde işleyerek daha önceden database üzerinde tanımlı olan ve müşterinin kendisinin dilediğince tanımlayabileceği ürün özelliklerinin seçimi ile birlikte özel bir barkod yapısı açığa çıkarılmıştır ve ardından yazdırılma işlemi ile istenilen tip ve özellikleri içeren barkod yapısı açığa çıkarılmıştır. Youtube üzerinden erişim çok yakında !